מוסיקה - Glenn Miller Orchestra מגיעה להופעות בישראל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 16/12/2019
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מוסיקה > Glenn Miller Orchestra מגיעה להופעות בישראל
  כתבות אחרונות
נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון

הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון

חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות

"הללויה", פסטיבל חזנות ומוזיקה יהודית בקיבוץ לביא

פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26 פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26

"לילות ירח בגולן" - עוצמה ורומנטיקה

"שישי שקיעה" - מופעים בגן לאומי ירקון

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

Glenn Miller Orchestra מגיעה להופעות בישראל

מאת: שוש להב
Glenn Miller Orchestra  מגיעה להופעות בישראל

מסע נוסטלגי מרגש ומלהיב, אל מוזיקת הביג בנד שיצר גלן מילר, אל מקצבי הסווינג והשירים, עם התזמורת של גלן מילר, בניצוחו של וויל סלדן, החוזרת לישראל לשתי הופעות: 12 באוקטובר בת"א ו- 13 באוקטובר בחיפה .בעקבות ההצלחה הגדולה בביקור הקודם לפני כשלוש שנים, תזמורת הביג בנד של גלן מילר חוזרת לישראל לשתי הופעות, בניצוחו של וויל סלדן, ב- 12 לאוקטובר בהיכל התרבות בתל אביב, ולמחרת ב- 13 באוקטובר במרכז הקונגרסים בחיפה.

וויל סלדן והנגנים שלו ייקחו אותנו למסע נוסטלגי מרגש ומלהיב, אל מוזיקת הביג בנד שיצר גלן מילר, מקצבי הסווינג, והשירים היפים איתם הופיעה התזמורת של גלן מילר בכל רחבי העולם. מקצבים שלא ישאירו אף אחד יושב בכיסאו ויסחפו את הצופים לשירים האהובים ההם:

Moonlight Serenade, Chattanooga Choo Choo , Tuxedo Junction ,

Pennsylvania וכמובן In The Mood האלמותי, הם רק חלק מן הביטים שהתזמורת של גלן מילר מנגנת בהופעותיה. להיטים אהובים ובלתי נשכחים.

דרכו המוזיקלית של גלן מילר:

מילר הקים את התזמורת הראשונה שלו בשנת 1937, הוא החל לעבוד על הסגנון המיוחד שאפיין אותו בהמשך הדרך, סגנון ייחודי עם סאונד ייחודי. הסגנון החדש הבדיל את התזמורת של מילר מהרכבים אחרים שהיו פעילים באותה התקופה, מקצבים חדשים וחלוקת תפקידים מחודשת לכלים בתזמורת, כמו הקלרינט והסקסופון שקיבלו תפקידים מרכזיים. לקראת סוף 1938 מילר החל להקליט בלייבל האיכותי "בלו-בירד רקורקדס".

התקליטים זכו להצלחה עצומה, עם להיטים כמו "Tuxedo Junction" שהגיע למכירה של כמעט 120,000 עותקים בתוך שבוע אחד. בעקבות ההצלחה הוזמן מילר להופעה בקרנגי הול יחד עם נגנים אורחים, כמו בני גודמן ופול וויטמן. בשנת 1942 הפך השיר - " "Chattanooga Choo Choo לתקליט זהב. המוזיקה שלו הייתה גם בסיס לסדרה של סרטים מוזיקליים מצליחים ודמותו הופיעה על כרזות הסרטים.

למרות ההצלחה העצומה, החליט מילר בשנת 1942 להתנדב לצי האמריקאי ולתרום למאמץ המלחמתי במלחמת העולם השנייה. מילר הופיע בפני חיילים בבסיסי אימונים בארצות הברית וגם קרוב לחזית באוקיינוס השקט. על תרומתו לשיפור המוראל זכה לדרגות רב סרן. הצלחתו של מילר בזמן המלחמה בעקבות התרומה למאמץ המלחמתי רק גברה, אלא שבדצמבר 1944 אבדו עקבותיו של מטוסו של מילר בדרכו מאנגליה לצרפת. מילר הוכר כחלל והשאיר אחריו אישה ושני ילדים. לאחר מותו אשתו הלן קיבלה את אות הגבורה.

התזמורת של גלן מילר בניצוחו של וויל סלדן:

לאחר מותו המשיכה התזמורת להופיע, ממש כמו שהוא רצה שהיא תופיע ותשמע, ועשרות קונצרטים לכבודו נערכו ברחבי ארצות הברית. התזמורת המשיכה להופיע לאורך השנים תחת מנצחים שונים, אך כולם שמרו על רוח העיבודים של גלן מילר. בשנת 1990 מונה המנצח והפסנתרן וויל סלדן למנצח ולמוביל של התזמורת המפורסמת של גלן מילר, להרכב המופיע ברחבי אירופה.

התזמורת מקיימת עשרות מופעים בכל שנה בכל רחבי אירופה. היא הקליטה מבחר דיסקים, ובשנה שעברה אף יצא די וי די המתעד את המופע. לוח ההופעות של התזמורת עמוס גם לשנים הבאות והיא מקפידה להביא לקהל הרב את הרוח של המוזיקה שיצר גלן מילר, גם שנים רבות לאחר מותו המסתורי בתאונת המטוס.

וויל סלדן המנצח מנגן גם על הפסנתר ואיתו מופיעים על הבמה עוד 15 נגנים וזמרת אחת, בחגיגת סווינג בלתי נשכחת, שתכניס את הנוכחים באולם ל- Miller Mood"".

וויל סלדן:

נולד בשנת 1950 בהולנד. כנער אהב מאוד מוזיקת סווינג. הוא למד פסנתר במאסטריכט בין השנים 1972-1967, ותוך כדי לימודיו הופיע בהרכבים שונים כנגן או שיזם הרכבים משל עצמו. משנת 1978 הוא הקדיש את דרכו המוזיקלית ליצירותיו של גלן מילר. הופעותיו ברחבי אירופה עם התזמורת שניגנה את להיטיו של מילר, זכתה להצלחה גדולה מתחילת שנות השמונים.

סלדן הוביל יותר מ- 4,400 קונצרטים והגיע כבר לקהל של מיליונים עם "התזמורת של גלן מילר". לסלדן יש מניות רבות בשימור מעמדו של מילר בעולם המוזיקה עד היום. הופעותיו זכו לשבחים מהמבקרים ולפופולאריות גדולה בקרב הקהל.

וויל סלדן אודות התזמורת:

"אני מעריץ מוזיקת סווינג עוד מילדותי, וגם כסטודנט באקדמיה למוזיקה נמשכתי לסגנון זה של מוזיקה. גלן מילר היה מוזיקאי ענק ובעיני הוא מהגדולים שניגנו מוזיקת סווינג, והאתגר שלי הוא להגיע לדרגת השלמות בביצועים שלו על הבמה ובהקלטות.

היה לי חשוב להחיות את המוזיקה של מילר, ולשמור עליה כפי שהייתה במקור. גם אחרי שנים. למרות כל החידושים בעולם המוזיקה, היא שמרה על רעננות ועל איכות, ככה שאני מנסה להעביר את אותה התחושה בצורה נאמנה לביצועים המקוריים.

לפני שמילר ייסד את התזמורת שלו, הוא ניגן עם מוזיקאים רבים בעלי שם. העבודה איתם הותירה עליו רושם עז. מהעבודה עם מוזיקאים כמו האחים דורסי, בני גודמן וקאונט בייסי מילר, הטמיע דברים ושיכלל יכולות. כל קהל מבחינתנו זה אתגר חדש ומרתק. ללא חשיבות לגבולות שאנחנו עוברים, המטרה שלנו היא תמיד להלהיב ולהרקיד, ולהכניס את הקהל ל- "מילר מוּד" שלנו".

התזמורת של גלן מילר בישראל
12 באוקטובר יום ב' – היכל התרבות בתל אביב.
13 באוקטובר יום ג' – מרכז הקונגרסים חיפה.

מחירים: מ- 200 עד 400 ₪

לפרטים ולהזמנות:
תל-אביב: קופת "בראבו" בטלפון: *3221
חיפה: קופת "ברק" בטלפון: 04-8377777

אוסף מיצירותיו של מילר: https://www.youtube.com/watch?v=Cj3sGyG_esc

(*צילום: יח"צ)נוצר: 10/6/2015 3:47:00 PM
עודכן: 6/10/2015 3:49:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים