תיאטרון - אולימפיה דוקאקיס עם רוז, מונולוג של ניצולת שואה, בתיאטרון הקאמרי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 16/06/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיאטרון > אולימפיה דוקאקיס עם "רוז", מונולוג של ניצולת שואה, בתיאטרון הקאמרי
  כתבות אחרונות
'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין 'אנשים, מקומות ודברים', דרמה פסיכולוגית בתיאטרון בית לסין

תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, תיאטרון הקאמרי עם הצגה תקופתית עוצמתית, "האחרים" - מאת הלל מיטלפונקט

דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן דונה גרציה - מלכת היהודים, הצגה מרשימה בתיאטרון גושן

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

המחזמר "סוליקא" בתיאטרון באר שבע - מרגש וכובש

התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר התיאטרון הקאמרי מעלה את 'ציד המכשפות' מאת ארתור מילר

ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' -  חגיגה בתיאטרון באר שבע ההצגה 'דונה פלור נשואה לשניים' - חגיגה בתיאטרון באר שבע

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

אולימפיה דוקאקיס עם "רוז", מונולוג של ניצולת שואה, בתיאטרון הקאמרי

מאת: שוש להב
אולימפיה דוקאקיס עם

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון 2012 בקאמרי מציג: אולימפיה דוקאקיס, השחקנית האגדית, מופיעה עם הצגת היחיד "רוז" מאת מרטין שרמן, בבימויה של ננסי מקלר, בהפקת התיאטרון הלאומי המלכותי (RNT), לונדון.הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון 2012 בקאמרי מציג את אולימפיה דוקאקיס - השחקנית האגדית וזוכת פרס האוסקר, כוכבת הסרטים מוכת ירח ומגנוליות מפלדה - המתארחת בתיאטרון הקאמרי עם הצגת היחיד "רוז", מאת מרטין שרמן, בבימויה של ננסי מקלר ובהפקת התיאטרון הלאומי המלכותי (RNT), לונדון.

במהלך קריירה של יותר מ-40 שנה כשחקנית תיאטרון וקולנוע, תפקדה דוקאקיס גם כבמאית, כמפיקה, כמורה וכפעילה למען מטרות שונות. היא זכתה בפרס האקדמיה בקטגוריה של שחקנית משנה, בפרס האקדמיה הבריטית לקולנוע, בפרס מבקרי הקולנוע של לוס אנג'לס, בפרס גלובוס הזהב על עבודתה בסרט "מוכת ירח". בשנת 2001 כיכבה בבכורה העולמית של מחזהו של טימברלייק וורטנבייקר, "עד מהימן", בתיאטרון רויאל קורט בלונדון, בה הופיעה לראשונה ב-1999 על בימת התיאטרון הלאומי המלכותי בהצגת היחיד, "רוז", וזכתה לשבחי הביקורת.

בכשעה וחצי של מונולוג, כשהיא יושבת על ספסל, צופה רוז - ניצולת שואה - בנדודיה שנפרשו על פני המאה שהגיעה לסיומה. מעיירה יהודית קטנה שבאוקראינה, ללבלוב קצר של נעורים בוורשה, אימי השואה בגטו, המסע לפלשתינה באוניית המעפילים "אקסודוס" ועד לחייה החדשים ומלאי הסתירות באטלנטיק סיטי שבאמריקה, מדבריות אריזונה ואפילו 'קפיצה' להתנחלות בשטחים.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה עם השחקנית, היא נשאלה כיצד הגיב הקהל בבריטניה ובארה"ב להצגה, ועל כך ענתה: "בהתחלה היו אנשים שצעקו עליי, קראו לי אנטישמית. היום זה אחרת. נדמה לי שאנשים יותר קשובים, יותר מודעים למורכבות ולסתירות במצב הפוליטי. אני חושבת שהם באמת מנסים להבין. זה נוגע בהם... מעניין אותי איך הקהל כאן בישראל יקבל את זה, כי זה הקהל שזה הכי נוגע לו".

הדבר הכי מעניין לדברי דוקאקיס, הוא התגובה להומור. בכל מקום התגובות שונות כי הומור קשור לתרבות. דוקאקיס מזדהה עם דמותה של רוז: "כבת למהגרים מיוון שגדלה במסצו'סטס, מלחמות בין קבוצות שונות של מהגרים היו דבר שבשגרה. גם מול הקהילה, שהוריי קראו לה 'האמריקנים', היה מאבק. הרגשתי שאני לא רוצה לא את הזהות של היווניה ולא של האמריקנית".

ועוד מוסיפה דוקאקיס "גם במחזה התחושות האלה קיימות. כשאתה לא שייך יש ריחוק כואב מהסביבה שבה אתה חי, אבל בו בזמן גם חופש מסוים שנובע מכך שאתה לא מחויב לתרבות מסוימת. אני חושבת שרוז שמחה בחופש הזה גם אם יש לו מחיר. במקרה שלי, אני הייתי מוכנה לשלם את המחיר".

המחזאי, מרטין שרמן, יליד פילדלפיה, חי ופועל בלונדון. מחזהו הנודע 'עקומים' הועלה בלונדון לראשונה בשנת 1979 עם השחקן הדגול סר איאן מק'קלן ואחר כך הוצג בברודווי עם השחקן ריצ'רד גיר. בשנת 1989 עלה שוב על בימת ה"נשיונל תיאטר" בלונדון בסדרה המחזות של המאה.

הבמאית, ננסי מקלר, ילידת ארה"ב מביימת שנים רבות בתיאטרון ובקולנוע בבריטניה ומכהנת כמנהלת האמנותית של להקת התיאטרון, "שרד אקספיריינס", שהופעותיה מוצגות ברחבי בריטניה ומחוצה לה. ננסי הייתה האשה הראשונה שביימה בתיאטרון הלאומי האנגלי ("מי מפחד מווירג'יניה וולף?"), ועליה אמרה דוקאקיס: "בהצגה 'רוז' לא מרגישים את הבימוי, וזאת המחמאה הכי גדולה שאפשר לתת לבמאי...".

בקאמרי תוצגנה שלוש הצגות בלבד:
ביום שני ה-16 באפריל בשעה 20:30
וביום שלישי ה-17 באפריל בשעה 16:30 ובשעה 20:30.

(* צילום : איציק בירן)אולימפיה דוקאקיס עם
אולימפיה דוקאקיס עם
נוצר: 4/17/2012 4:00:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים