קולנוע - הסרט עץ תאנה של עלמוורק דוידיאן, זכה בפסטיבל טורונטו בפרס יוקרתי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2019
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קולנוע > הסרט "עץ תאנה" של עלמוורק דוידיאן, זכה בפסטיבל טורונטו בפרס יוקרתי
  כתבות אחרונות
יצירת מופת - הסרט 'שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי' יצירת מופת - הסרט 'שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי'

המיילדת - סרט מרגש עם שתיים מבכירות הקולנוע הצרפתי: קת'רין דנב וקת'רין פרו המיילדת - סרט מרגש עם שתיים מבכירות הקולנוע הצרפתי: קת'רין דנב וקת'רין פרו

"הולכת שבעה", סרטו המחוייך של טומי לנג

הסרט 'בחזרה לבורגונדי' - שנת בציר משובחת הסרט 'בחזרה לבורגונדי' - שנת בציר משובחת

הסרט 'בחזרה לבורגונדי' - שנת בציר משובחת

הסרט Franz  - דרמה מרגשת ממלחמת העולם הראשונה הסרט Franz - דרמה מרגשת ממלחמת העולם הראשונה

הסרט TULIP FEVER קדחת הצבעונים - דרמה תקופתית יפייפיה הסרט TULIP FEVER קדחת הצבעונים - דרמה תקופתית יפייפיה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הסרט "עץ תאנה" של עלמוורק דוידיאן, זכה בפסטיבל טורונטו בפרס יוקרתי

מאת: שוש להב
הסרט

הישג משמעותי לקולנוע הישראלי: "עץ תאנה" של עלמוורק דוידיאן, זכה במסגרת פסטיבל טורונטו בפרס  Audetiaהיוקרתי, עבור הסרט הטוב ביותר המבוים בידי אישה 

 

 

"עץ תאנה", סרט הביכורים המדובר של הבמאית עלמוורק דוידיאן, זכה בפסטיבל טורונטו בפרס Audetia היוקרתי, שכולל מענק זכייה בסך 30 אלף יורו. הפרס ניתן על ידי הקרן האירופאית EURIMAGE ופסטיבל טורונטו, ומוענק לסרט הטוב היותר המבוים בידי אישה בפסטיבל. "עץ תאנה" הוקרן בבכורה בינלאומית במסגרת היוקרתיתDiscovery section  בפסטיבל טורונטו, שנחשב לפסטיבל הקולנוע הגדול בעולם ולאחד החשובים מביניהם.

פרס Audetia מתארח מדי שנה מאז 2016 בפסטיבל סרטים בינלאומי אחר, כשבשנה שעברה הוא הוענק במסגרת פסטיבל לוקרנו השוויצרי ולפני כשנתיים בפסטיבל איסטנבול הטורקי. בשנה זו הפרס הוענק בפסטיבל טורונטו הקנדי ל"עץ תאנה", לאחר שהסרט גבר על 12 מתחרים נוספים מכל רחבי העולם שהתמודדו בשלב הגמר של התחרות, בין היתר סרטים מקנדה, דנמרק, איטליה, גרמניה, צרפת ועוד. בנימוקי הוועדה השופטת נמסר ש"עץ תאנה" נבחר בזכות כשרונה הקולנועי הרב ואומץ לבה של הבמאית דוידיאן, כשאלו מיישמים את מטרתו של הפרס, שנועד לציין לשבח במאיות שמתמסרות להחלטותיהן הקולנועיות ולאמת שלהן, וכך לשקף את האומץ הנשי וההשראה שהן מהוות עבור נשים אחרות ללכת בעקבותיהן. 

הסרט, בהפקת נעמי לבארי וסער יוגב מבלאק שיפ הפקות סרטים, הוא קופרודוקציה בין ישראל, גרמניה, צרפת ואתיופיה. עוד קודם לכן הסרט היה מועמד ל-5 פרסי אופיר, כולל הסרט הטוב ביותר, וזכה בפרס אופיר לצילום שהוענק לצלם הסרט דניאל מילר. עץ תאנה יוקרן בבכורה ישראלית בתחרות הרשמית של פסטיבל הסרטים חיפה ויופץ מסחרית בארץ ע"י בתי קולנוע לב בתחילת 2019.

"עץ תאנה", סרט ייחודי ועוצמתי שצולם כולו באתיופיה, מספק הצצה לעולם מרתק וחושף אירועים היסטוריים וסיפורים אנושיים אשר טרם סופרו. ברגישות וכישרון רב, עובר הסרט בין העולם הפנימי הקסום של נערה צעירה, לבין המציאות הקשה בה היא ומשפחתה חיים, ומצליח להעביר לצופים חוויה מרהיבה, מרגשת ומהפנטת.

על הסרט "עץ תאנה":

אתיופיה, 1989. מינה היא נערה צעירה החיה עם משפחתה בכפר קטן בפאתי אדיס אבבה. היא אוהבת לבלות יחד עם חברה הקרוב אלי, באזור הנהר ותחת עץ התאנה המבודד, זה גן העדן הפרטי שלהם. על רקע נוף ילדותה השקט הפסטורלי, המרחבים והחיים הפשוטים שמינה כה אוהבת, מתחוללת באתיופיה מלחמת אזרחים ממושכת. אלי נאלץ להסתתר מהשלטונות שחוטפים נערים צעירים מרחובות העיר והכפרים ומגייסים אותם לצבא. בעוד המלחמה הולכת וסוגרת על התושבים, משפחתה היהודית של מינה מתכננת לעזוב את אתיופיה ולעלות לישראל. מינה, שלא מוכנה לעזוב את אלי מאחור, טווה תוכנית משלה כדי להבטיח את הצטרפותו למסע.

עץ תאנה  Fig Tree

ישראל/גרמניה/צרפת 2018 

93 דקות, אמהרית, תרגום לעברית ואנגלית

בימוי ותסריט: עלמוורק דוידיאן

מפיקים: נעמי לבארי, סער יוגב - בלאק שיפ הפקות סרטים

מפיקים שותפים: פיקס אייסלב, סנדרין בראואר

משחק: בית לחם אסמאמאווה, יוהנס מוסה, וויינשיט בלאצ'ו, מרתה גטאצ'הו, מטקו היילו

צילום: דניאל מילר/ עריכה: אריק להב ליבוביץ'

מוסיקה: ג'ון גירטלר, יאן מיסרה/ עיצוב פסקול: דניאל איריבארן, פול רישר

 

הסרט הופק בתמיכת קרן רבינוביץ', משרד התרבות והספורט, המועצה הישראלית לקולנוע, קרן אבי חי, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, MFG , Berlinale World Cinema Fund, ,AIDE AUX CINÉMAS DU MONDE  מפעל הפיס, חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי.

 

 

(צילום: דניאל מילר)

 

 

 הסרט
נוצר: 9/19/2018 9:47:00 PM
עודכן: 9/19/2018 9:49:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים