דבר העורכת - שבוע הספר העברי - לקרוא, לבלות, להינות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > דבר העורכת > שבוע הספר העברי - לקרוא, לבלות, להינות
  כתבות אחרונות
חוק האומנה אושר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

חנוכה שמח

ימים של זהירות

פרוס עלינו סוכת שלומך

גמר חתימה טובה

שנת תשע"ה באה עלינו לטובה

ט"ו באב שמח לכל נשות ישראל והעולם

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

שבוע הספר העברי - לקרוא, לבלות, להינות

מאת: שוש להב
שבוע הספר העברי - לקרוא, לבלות, להינות

שבוע הספר העברי ה- 53 יתקיים השנה בתאריכים 21-11 ביוני. ירידי שבוע הספר יתקיימו בתל אביב, ירושלים, כפר סבא ובעוד כ-40 יישובים ברחבי הארץ. ספר - ידידו החכם של האדם.במשך עשרה ימים מציע שבוע הספר את חנות הספרים הגדולה בישראל, בה ניתן יהיה למצוא אלפי כותרים חדשים ורבי מכר, לצד ספרים שכבר אינם נמצאים על המדפים בחנויות ושניתן למצוא רק בירידי שבוע הספר של התאחדות הוצאות הספרים בישראל.

בנוסף, מציעים ירידי שבוע הספר מגוון אירועי תרבות וחוויה לכל המשפחה, ביניהם שעת סיפור, הצגות ותיאטרון בובות על פי ספרות מופת ישראלית לילדים ונוער, מופעים מוסיקאליים ועוד.

"שבוע הספר העברי" ה-53, יתקיים השנה בתאריכים 21-11 ביוני. ירידי שבוע הספר יתקיימו בתל אביב, ירושלים, כפר סבא ובעוד כ-40 יישובים ברחבי הארץ.

שבוע הספר העברי מתקיים השנה בסימן החוק להגנת הספרות והספרים, שנכנס לתוקף בפברואר השנה: "לראשונה מתקיים שבוע הספר העברי השנה בסימן כניסתו לתוקף של החוק להגנת הסופרים והספרות בישראל", אומר אמנון בן שמואל, מנכ"ל התאחדות הוצאות ספרים בישראל, "החוק נותן יתרון חשוב מאד לשבוע הספר העברי וזו הפעם היחידה בשנה שבה ניתן לתת הנחה של עד 20 אחוזים על כל הספרים המוגנים בחוק".

"אומנם השנה מדובר בספרים שיצאו לחוק רק מחודש פברואר", מוסיף בן שמואל, "ביטוי גדול יותר לחוק וליתרונותיו יבוא כבר בשנה הבא ויפיח רוח חדשה בשבוע הספר, המוסד המסורתי".

אירועי שבוע הספר בתל-אביב-יפו יתקיימו בכיכר רבין בשיתוף עיריית תל-אביב-יפו, אגף התרבות והאמנויות, המחלקה למופעים. השנה תפעיל עמותת ״ספרי מפתח״ את מתחם הפעילות והתוכן המרכזי בכיכר רבין, עולם "תקרא תצליח" (בחסות בנק הפועלים). המתחם יפעל בין השעות 18:00-20:30 ויציע שפע הצגות ילדים של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, התיאטרון של ענת סליצקי ואחרים, הפעלות יצירה ושעת סיפור.

עוד במתחם, ספרייה ניידת עם אלפי ספרי קריאה, מחצלות ופופים לקריאה באוויר הפתוח, פיסול בבצק סוכר של דמויות מתוך ספרי ילדים אהובים, מפגשי חלומות מצויירים עם המאייר עמוס אלנבוגן, קירות צילום ססגוניים ועוד. השנה, לראשונה, ייחנך במתחם "חניון עגלות ילדים", לרווחת ההורים המשוטטים, שיוכלו להשאיר בהשגחת סדרנים את העגלות ולבלות עם הילדים במתחם התוכן.

השנה יוקם לראשונה ביריד בתל אביב מתחם מוסיקה חיה, "רוק בשבוע הספר", בסימן רוק קלאסי ובלוז אותו מפעילה רשת "מייקס פלייס". מדי ערב, בין השעות 23:00-21:00 יופיעו על הבמה הרכבים נבחרים שיבצעו את מיטב השירים האהובים על כולנו.

בירושלים עובר היריד השנה למתחם "התחנה הראשונה", שהפך בשנים האחרונות למרכז של בילוי תרבות והעשרה, וממוקם בליבה של העיר. ביריד יתקיימו מדי ערב הצגות ילדים, המבוססות על ספרי ילדים אהובים.

בכפר סבא יתקיים גם השנה היריד ברחבת בית ספיר.

ספר - ידידו החכם של האדם.

(* צילום: אמנון בן שמואל)שבוע הספר העברי - לקרוא, לבלות, להינות
שבוע הספר העברי - לקרוא, לבלות, להינות
נוצר: 11/6/2014 8:06:00 AM
עודכן: 12/6/2014 3:23:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים