דבר העורכת - 27 בינואר - יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > דבר העורכת > 27 בינואר - יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה
  כתבות אחרונות
חוק האומנה אושר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

חנוכה שמח

ימים של זהירות

פרוס עלינו סוכת שלומך

גמר חתימה טובה

שנת תשע"ה באה עלינו לטובה

ט"ו באב שמח לכל נשות ישראל והעולם

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

27 בינואר - יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה

מאת: שוש להב
27 בינואר - יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה

יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה, שנקבע גם כיום המאבק באנטישמיות, מצוין ב- 27 בינואר. בשנת 2013 מלאו 68 שנים לתום מלחמת העולם השנייה וימלאו 70 שנים למרד גטו ורשה.יום הזיכרון הבין-לאומי להנצחת קורבנות השואה, שנקבע גם כיום המאבק באנטישמיות, מצוין השנה ביום ראשון ט"ז בשבט תשע"ג, 27 בינואר 2013. יום זה הוא יום כניסת הצבא האדום לאושוויץ - המחנה המסמל יותר מכול את הניסיון להשמדה של העם היהודי - ולכן נקבע כיום זיכרון ע"י העצרת הכללית של האו"ם בנובמבר 2005.

השנה מלאו 68 שנים לסיום מלחמת העולם השנייה וימלאו 70 שנים לפרוץ מרד גטו ורשה.

מרד גטו ורשה נחשב לסמלה המובהק של ההתנגדות היהודית בשואה. המרד פרץ ב-19 באפריל 1943, ערב חג הפסח תש"ג, והסתיים ב-16 במאי 1943, בחיסול הגטו. זהו המרד העירוני הראשון באירופה הכבושה בידי גרמניה הנאצית והמרד הגדול ביותר של היהודים, ובמהלכו הצליחו המורדים לגרום לאבדות רבות, יחסית, לאויב הנאצי. ואולם, רק שנים לאחר המרד הוערכו כראוי אומץ לבם והקרבתם של הלוחמים היהודים בגטו ורשה, אשר למרות נחיתות במספרם ובאמצעי הלחימה שלהם, היו הראשונים שהתקוממו נגד הכובש הנאצי.

2013 - מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית קיימת לתפארה, אך התופעות של אנטישמיות והכחשת שואה ממשיכות להתקיים ברחבי תבל, כמו גם מקרים של גילויי גזענות ורצח עם.

בעצרת הכללית של האו"ם צוין יום הזיכרון הבינלאומי לשואה כבר ביום שישי האחרון. שגריר ישראל, רון פרושאור, אמר בנאומו: ".. בשם ששת המיליונים אנחנו עומדים היום ואומרים בקול רם, ששום דבר לא יוכל למחוק היסטוריה יהודית של יותר מ- 5,000 שנה..".

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה נקבע על ידי העצרת הכללית של האו"ם ב-1 בנובמבר 2005. החלטת האו"ם על ציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, מהווה נקודת מפנה משמעותית מבחינה היסטורית, הן במלחמה באנטישמיות והן בהנצחת השואה ומבטאת את ההכרה בחשיבות זיכרון השואה כערך יסודי בבחינת "לא עוד".

(*צילומים: גטו ורשה - באדיבות בית לוחמי הגטאות)27 בינואר - יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה
27 בינואר - יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה
27 בינואר - יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה
נוצר: 1/27/2013 7:48:00 AM
עודכן: 1/27/2013 7:54:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים