דבר העורכת - הבל היופי ושקר החן - האומנם אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > דבר העורכת > הבל היופי ושקר החן - האומנם ?!
  כתבות אחרונות
חוק האומנה אושר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

חנוכה שמח

ימים של זהירות

פרוס עלינו סוכת שלומך

גמר חתימה טובה

שנת תשע"ה באה עלינו לטובה

ט"ו באב שמח לכל נשות ישראל והעולם

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הבל היופי ושקר החן - האומנם ?!

מאת: איריס לקנר
אז מרגישים את הקיץ כי הוא כאן ובגדול.

החום המעיק, טקסי סוף השנה בבתי הספר, החופש של הצעירים, ההכנות לחופשות בחו"ל...


דבר מה שאירע השבוע גרם לי למחשבות מרובות והעלה לי את רף החום הפנימי, כך מסתבר.

במהלך שיחה אליה נקלעתי בין מורות בי"ס יסודי בר"ג התברר לי כי תלמידות כיתה ו' בביה"ס החוגגות השנה בת מצווה קיבלו שי מיוחד מההורים.
במהלך יום לימודים (השעה הייתה 10.00 בבוקר, לצורך ההבהרה) ירדו בנות כיתות ו' לקדמת שער ביה"ס - שם חיכתה להן לימוזינה ארוכה ומהודרת אשר לקחה אותן ל...יום פינוק בספא !

או.קיי

אז חוגגים בת מצווה ולהורים יש שם כנראה גם כסף וגם כוח (להשפיע על אלו שאולי שקלו לסרב להצעה?!).

אבל עדיין... בנות 12 בלימוזינה, יום פינוק בספא, אמצע יום לימודים שאפילו כבר סוף שנה ?
מה קורה כאן ? מה קרה לשיקול הדעת של המבוגרים ? אם עכשיו זה מה שהן מקבלות, מה יהיה כשהן תסיימנה את כיתה ח' ? וכאשר הן תתחתנה ? על מה יביאו אותן לחופה, על סוס לבן, חללית או במבצע צבאי אולי ?!


גם אני הייתי בת 12 וחגגתי בת מצווה יפה מאוד. גם אז ההורים התארגנו וניסו לייחד לנו את אותו יום הולדת ואני אפילו זוכרת שלקחו אותי ואת כל מי שחגג בת מצווה באותה השנה מהעבודה של אבי ליום כיף עם נסיעה ברכבת, סיור בעכו, הפעלות, מתנות וכו', ולחלק מהילדים אפילו חגגו באולמות אירועים או בבתי מלון.

בסדר.

אז הזמנים השתנו והדרישות הן אחרות. אבל עדיין... לא קצת מוקדם והרבה מוגזם ?

אם נדמה לכם שאני מגזימה, אז קראו את ההמשך.

מקרה אחר שעורר את סקרנותי ותדהמתי אירע לפני כארבע שנים עת שהיתי באילת, ובמסגרת הפקה מסוימת שצולמה במקום ראיינו בני נוער בגילאי 17-18 שבאו לסופ"ש של מסיבות. מה שהבחין צוות הצילום והכתב הייתה העובדה שהרבה מאוד מהבנות שם היו מפותחות מאוד לגילן עם דגש על המאוד - עובדה שכל גבר ממוצע לא יפספס.כל שכן צלם.
בלי שום בעיה, הכתב שאל את הבנות לפשר העניין והן ענו לו בטבעיות שכן. הן עשו ניתוח להגדלת חזה ובאשר למימון - למעט שתיים שטענו שהן עבדו קיץ שלם לממן אותו, כל היתר קיבלו את הניתוח כמתנת יום הולדת מההורים !!!!!!!!!!!
(מעניין מה היה כתוב בברכה או בשובר, "ביתי היקרה, לרגל יום הולדתך, החלטנו לסדר לך פרונט שלא יבייש את הפירמה" ??? ותסמכו עליי שעם כל הציניות שלי במחשבה על כך זו התבררה כאחת התשובות כמה שניות לאחר מכן).

מה קורה כאן ? איפה טעינו ? לאן בדיוק אנחנו ממהרים ?
האם שמש הקיץ מכה בהורים בכזה חוזק שהם מאבדים כל פרופורציה ?

אני לא מדברת ממרום גיל מבוגר אלא כאישה בשנות ה - 30 לחייה ואיני מנסה להיות חסודה או שמרנית מדיי. מי שמכיר אותי יודע שזה לא כך, אבל גם אני מנסה להבין ולהנחיל סדרי עולם מסביבי.

עם כל הקידמה, הגירויים שהם מנת חלקנו היומיומית, הכפר הגלובאלי שהפכנו להיות - הצרכים והטבע לא השתנו.
ילד הוא ילד, נערה היא עדיין נערה ואישה היא אישה.


לכל שלב בחיים יש את סוד הקסם שלו ועדיף לא לפספס אף אחד מהם ולו למען הבריאות הנפשית של כל אדם.
למה לא לתת לילדים ליהנות מילדות כמה שיותר נטולת בעיות כי אלו מגיעות אחר כך בכל מקרה, למה לא לתת לבני הנוער ליהנות מלגלות את העולם דרך עיניהם מלאות האנרגיות והחיפושים, למה להקדים את המאוחר וליצור פערים חברתיים וציפיות מוגזמות ?

מה תחשוב על עצמה אותה נערה בת 17 שנראית יפה מאוד אך מסביבה חברותיה שדרגו לעצמן חזה גדול יותר ? מה תחשוב ילדה בכיתה ה' אם בשנה הבאה הוריה לא יסדרו לה גם לימוזינה במסיבת בת המצווה ?

זה שיש כסף זה נפלא, אך דווקא כשיש - המבחר איך ליהנות ממנו נעשה יותר גדול ונוח. קשה להורים של היום להיות קצת יותר מקוריים ופחות "פלצנים" ולחשוב על דרכים נוספות לחגוג לילדיהם ? האם המדובר בשוויץ ? בסיפוק גחמות שלהם דרך ילדיהם ?
בכך הם לא נבדלים מאותם הורים הדוחקים בילדיהם ללכת וללמוד נגינה או שחייה או whatever ולוותר על ילדותם כי הם לא עשו זאת בזמנם.
מי שרוצה להשוויץ ש"יש לו יותר גדול או פשוט יותר" ראוי שימצא דרך אחרת מאשר דרך הילדים ומי שחושב שזוהי דרך לגיטימית - שיחשוב שוב.

אותו הורה שמממן היום לבתו ניתוח להגדלת חזה שלא יתפלא או יתעצבן שמחר מחרתיים היא תהפוך לשיחת היום בקרב חבריו, מי ששולח את הבת ליום פינוק בספא בגיל 12 שלא יתפלא שבעתיד הלא רחוק אותה בת תבוא ו"תקרע" לכם את הכיס עם דרישות אחרות או תתנשא על אלו שלא יכולים להרשות זאת לעצמם.


קצת יותר ערכיות והרבה יותר מקוריות - תתקבל בברכה ע"י החברה כולה.מה דעתכם/ן ?נוצר: 6/28/2008 1:30:00 PM
עודכן: 6/28/2008 2:08:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים