ספרות - אהבה תשוקה זוגיות, ספר מרתק מאת אושרת קוטלר אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > אהבה תשוקה זוגיות, ספר מרתק מאת אושרת קוטלר
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

אהבה תשוקה זוגיות, ספר מרתק מאת אושרת קוטלר

מאת: שוש להב
אהבה תשוקה זוגיות, ספר מרתק מאת אושרת קוטלר

האם אפשר לשמר את האהבה ואת התשוקה בזוגיות? וכיצד בכלל ניתן לשמור על הזוגיות? אושרת קוטלר יוצאת למסע ראיונות, כדי למצוא תשובות, זאת בספרה החדש "אהבה תשוקה זוגיות - הדיאלקטיקה של האהבה", בהוצאת כנרת, זמורה ביתן.אז לאן נעלמו האהבה, ההתרגשות, התשוקה? שאלת מיליון הדולר..

"כמה אנחנו אוהבים לחשוב שבסוף האהבה תנצח. אנחנו מתאהבים, מתחתנים, מביאים ילדים לעולם, מסדרים לנו חיים נוחים פחות או יותר, רצוי יותר כמובן. ואז מתיישבים, נשענים אחורה בסיפוק, נאחזים בתחושת האושר, וקמים כל בוקר כדי לבדוק אם היא עדיין נושמת.." כך פותחת אושרת קוטלר את הספר החדש שכתבה "אהבה, תשוקה, זוגיות - הדיאלקטיקה של האהבה".

נו, ואז חולפות כמה שנים, בדרך כלל שבע, ומרגישים שמשהו לא עובד. איך קוטלר אומרת: "..שהאהבה מגמגמת, שהלהט הולך ודועך, שילדים זה לא רק שמחה, שהעבודה מפרכת.. שהשיגרה שוחקת, שאין מספיק זמן פרטי, ודאי שאין זמן זוגי.. שהלכנו לאיבוד אי שם בדרך.."

אושרת קוטלר יוצאת למסע כדי לנסות למצוא את התשובות. מסע של ראיונות, שהפך למעין מסה - ספר הנע בין עיון לרומן, מפני שהמסופר בו מפי המרואיינים הינו סיפור אישי רומנטי (רומן), וקוטלר מפשפשת בקרבי הסיפור והופכת אותו למשהו אחר, עמוק יותר. מעין מחקר, שכתוב בלשון קריאה, מעניינת ומעוררת הזדהות.

בהקדמה לספר מאת פרופ' יורם יובל, הוא כותב: "הקריאה בספר הזה טילטלה אותי, מצאתי את עצמי, את חיי ואת אהבותיי כמעט בכל עמוד בו, ואני מניח שזה יקרה כמעט לכל הקוראים.. רק לאחר שסיימתי את הספר המפתיע והנהדר הזה, הבנתי שניתן לקרוא אותו גם כרומן בלשי. בקריאה כזאת אושרת קוטלר היא חוקרת פרטית, היוצאת להתחקות על עקבותיו של רוצח סדרתי, שרשויות החוק עומדות מולו חסרות אונים. זהו רוצח יעיל וחרישי, המטיל את אימתו על רוב הזוגות בחברת השפע המודרנית ומבצע בהם את זממו. הוא אינו ממית את קורבנותיו אך הורג בשקט את אהבתם, ובכך מחסל בשיטתיות אכזרית גם את הקשר הזוגי שלהם.

הדימוי של 'רוצח סדרתי' - בעיני הוא מבריק. ואכן, קוטלר-שרלוק-הולמס יוצאת בעקבות הרוצח, אבל.. אבל הוא לא באמת נתפס. המון רמזים מובילים אליו וכמעט כמעט תפסנו, אלא שהוא פתלתל וחמקמק וכנראה גם יישאר חופשי למעלליו לאורך שנות חיינו. פסימי? לא נורא, הרי סקרלט אוהרה כבר אמרה ש"מחר יהיה יום חדש..". בניגוד אלי, קוטלר לא מוותרת. היא כן רוצה להגן על הזוגיות הקיימת ולשמור עליה ולא למהר לפצוח ב"יום חדש".

במשך קרוב לשנתיים ראיינה אושרת קוטלר - אשת תקשורת וסופרת - זוגות, יחידים ואנשי מקצוע, בניסיון לענות על שאלה המעסיקה אותה כל חייה - איך שומרים על הזוגיות וגם על האהבה, ההתרגשות והתשוקה? איך ממשיכים לחיות מתוך תשוקה - לא רק למין אלא גם לחיים עצמם - בתוך המסגרת הזוגית.

אושרת ראיינה גברים ונשים, כולם אנשים חיים וקיימים, שהיו אמיצים דיים לחשוף בפניה את צפונות לבם. רובם לא הצליחו לשמור על הנישואים ועל האהבה. מיעוטם ניצח את הסטטיסטיקה. באמצעותם ובאמצעות שיחות עם פסיכולוגית אבולוציונית, פילוסוף ופסיכואנליטיקאי, היא מנסה לנסח את הסינתזה שמחברת בין מה שעל פניו נראה בלתי ניתן לגישור - אהבה רומנטית ונישואים.

לזכותה של קוטלר יאמר (ויש לה זכויות רבות), שהיא שומרת על אובייקטיביות מול מרואייניה. כן, היא מביעה את דעותיה - הסכמה או התנגדות לדברים שנאמרו לה - אבל מאפשרת לכל אחד מהם את האמת שלו, בלי שיפוטיות וגם - וזה לא פשוט לאישה מפורסמת כמוה - לא לערב את חייה הפרטיים, בלי חשיפה יתירה, ללא רכילות, ללא צהוב.

"אהבה, תשוקה, זוגיות - הדיאלקטיקה של האהבה" - כמעט שום דבר שלא ידענו, ובכל זאת מעניין, מרענן, מספק חומר למחשבה.
מומלץ מאוד!

מחיר: 69 ₪, 189 עמודים.

(*צילום: יח"צ)נוצר: 1/9/2016 6:12:00 PM
עודכן: 9/1/2016 6:14:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים