ספרות - יפו של אלינוער רבין - יפה וטעימה מתמיד אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 02/12/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > יפו של אלינוער רבין - יפה וטעימה מתמיד
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

יפו של אלינוער רבין - יפה וטעימה מתמיד

מאת: שוש להב
יפו של אלינוער רבין - יפה וטעימה מתמיד

ספר חדש של כוהנת האוכל וספרי הבישול, אלינוער רבין, בהוצאת "מדיה 10". יפו - מטיילים, אוכלים וקוראים.עבורי, אלינוער רבין הייתה תמיד האורים והתומים בנושאי קולינריה. כתבות האוכל שלה בעיתונות וספרי הבישול שפרסמה, גרמו לקוראים רבים להשתפר במטבח. אבל "יפו" שלה, גם צבט לי בלב.. נולדתי ביפו וגדלתי בה עד כיתה ג', אז ברור שיש לי סנטימנטים וסקרנות יתירה.

הספר החדש של אלינוער על יפו, משמח אך גם מפתיע, מפני שיש בו הרבה יותר מאוכל - חוויה שלמה של נופים וטעמים, אומנים ובשלנים, פינות חמד נסתרות ואתרים ידועים, וכל אלה שלובים בטקסטים הבהירים של אלינוער רבין, בתצלומיה היפים של מיכל רביבו, בעיצוב האסתטי של רוני בר ובהפקה המוקפדת של הוצ' "מדיה 10".

בספרה החדש, לוקחת אותנו אלינוער רבין לסיור במחוזות ילדותה ביפו, המלווה בהמלצות תיירותיות וקולינריות. היא מובילה את הקורא לסיור בין רחובות העיר, דרך גלריות של אמנים, מסגדים, כנסיות, אתרים היסטוריים, בתי כנסת עתיקים, חנויות לנרגילות, מסעדות אותנטיות, דוכני ממתקים, בתי קפה ועוד ועוד. ובנוסף, הספר כולל המלצות על בשלניות ערביות ילידות יפו, שמכינות בביתן מאכלים ביתיים ומציעות אותם למכירה לכל המעוניין.

הספר מכיל צילומים מרהיבים של חוף ים המלווה את העיר לכל אורכה, הנמל, הדייגים, ריח הגלים, האימהות עם העגלות הילדים, גן המדרון, זוגות האוהבים, צלצול פעמוני הכנסיות, קריאת המואזין, הסמטאות הצרות, שיחי הבוגונוביליה, חנויות הבשר, הדגים והירקות, דוכני הפלאפל והמלבי, חנויות התבלינים, בתי המלאכה, בתי הקפה עם ריח הקפה הקלוי, הגלידריות ומאפיות הפיתות, שוק הפשפשים, שכונת נוגה, הגינות ורחובות המדרגות.

אלינוער רבין מתגוררת ביפו, עם בעלה אהוד, כבר 15 שנים והרצון לכתוב על יפו ליווה אותה שנים רבות. עוד בימי ילדותה, אביה, אברהם שכטמן, שהיה אז חבר כנסת, סגן ראש העיר ת"א יפו ויו"ר החברה לפיתוח יפו העתיקה (ולזכרו גם גן קסום במקום), היה לוקח אותה לטייל בשכונות יפו ובסמטאותיה, כדי לחוות מהטעמים, מהריחות ומהמראות המדהימים והאותנטיים של יפו.

"אבי ואני היינו עולים לפסגה של יפו העתיקה ומשקיפים על אורותיה של תל אביב", היא נזכרת. "אהבתי לטייל ביפו לפנות ערב, להקשיב לשירת המואזין, לצלצול הפעמונים, ליהנות מתירס חם מהחבית, ממשקה תמרים, מכוס מלבי ומחלונות הראווה עם קישוטים לחג המולד. בשבילי יפו הייתה ועדיין מקום קסום לטייל, לקנות להתפלל, לאכול ולחיות".

בספר מובא גם מידע היסטורי שנאסף בעזרת מיטב המומחים בהיסטוריה של יפו, ביניהם ד"ר איליה ליסננסקי - המומחה לכנסיות ומסגדים של יפו, עו"ד סמי אבו שחאדה - המומחה ליפו, עו"ד אחמד בלחה - מנהל האגף לפיתוח מיזמים ציבוריים וקהילה ערבית במשלמה של יפו, עו"ד ירון קליין - מנכ"ל החברה לפיתוח יפו העתיקה, אברהים אבו שינדי - מנהל המרכז הקהילתי ערבי-יהודי, חנן שגיא - השף שהציג למחברת את הבשלניות וראובן אברמוביץ, צ'יפס - מנהל המעגן, המכיר לעומק את תולדות הנמל העתיק.

היה לי העונג לטייל ביפו בחברתו ובהדרכתו של צ'יפס, בעקבות הספר של אלינוער, והמלצתי, קחו את הספר ולכו בעקבותיו לגלות את העיר העתיקה-חדשה. ותתאהבו.

240 עמודים, מחיר 110 ₪.

(*צילום: שוש להב)נוצר: 2/24/2015 1:42:00 AM
עודכן: 2/25/2015 1:33:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים