ספרות - חדש בהוצאת כתר : ברזל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 20/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > חדש בהוצאת כתר : ברזל
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

חדש בהוצאת כתר : ברזל

מאת: מערכת Iwomen
חדש בהוצאת כתר : ברזל
שרי, אשתו של עבריין מבוקש, מתלבטת אם להיכנס לתחנת המשטרה ולהסגירו; מירי מכינה את ילדיה לשיחה גורלית שבה יגלה להם בעלה את סודו; שרון חוזרת לבית הוריה, לאחר שנים של ניתוק; ושולי נפרדת מבני משפחתה ומהבית שבו התגוררה כל חייה, רגעים לפני מותה.


מה משותף לכל הדמויות האלה, ולגיבורות הנוספות המספרות את סיפוריהן ברומן ברזל? כולן משתפות את הקוראים ברגעים של פעם בחיים, ברגעי ההכרעה שיעצבו את גורלן ואת עתידן; כולן עושות זאת בכנות שוברת–לב, וכולן פוגשות בדיוק ברגעים המכריעים של החיים את הגיבור המסתורי של הרומן, נטע הרלב. דרך סיפוריהן של הנשים נחשפת ברומן בהדרגה דמותו של נטע ומתגלים סודו ותשוקותיו -אדם של חומר ורוח, של מוות וחיים, של הרס ויצירה.

ברזל הוא רומן המצליח לתאר את הרגעים ואת המפגשים הבלתי– צפויים המשנים את מסלול חיינו. במבנה ספרותי נועז ומתוחכם מביא ערן בר–גיל את קולותיהן ואת סיפוריהן של נשים בלתי–נשכחות בעיצומו של משבר, ודרכן את דמותו של נטע הרלב ואת סיפורו, סיפור של גאולה הנמצאת ביצירה ובאהבה.

ברזל הוא ספרו השמיני של ערן בר-גיל- סופר ומשורר. ספרו "פרסה וכינור" זכה בפרס ברנשטיין לספרות לשנת 2005 , וספרו האחרון, "גשר", זכה בפרס אקו"ם לספרות לשנת 2007 .

במקביל לספר משיק ערן בר –גיל אלבום המשך לפרוייקט 1:1 תחת השם "ברזל" יחד עם חברי ההרכב מקבוצת "אפס" (בועז ריינשרייבר וגדי רונן מלהקת "דבק", מור שטייגל, וגיא יונה) האלבום "ברזל", חלקה השני של טרילוגיה ספרותית מוזיקלית, הוא תקליט רוק שנולד מתוך הספר. בפרויקט זה עיבדו חברי ההרכב את הטקסט שבספר לאלבום רוק בועט. התקליט עובד מתוך הספר והפך ל"סיפור רוק" בפני עצמו, המורכב מ-13 רצועות, שחלקם מספרים את סיפורו של נטע, וחלקם את סיפור הנשים.

בימים אלו סיימו ערן בר-גיל והבמאי ניר ברגמן את העיבוד הקולנועי ל"ברזל". הרעיון לתסריט זכה במקום הראשון ובמלגת פיתוח בתחרות שערכה קרן יוהנה.נוצר: 10/8/2008 1:54:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים