תיירות - טיול בגיל שלא צריך תרמיל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 06/04/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > תיירות > טיול בגיל שלא צריך תרמיל
  כתבות אחרונות
רמלה - עיר תוססת ושופעת אתרי תיירות רמלה - עיר תוססת ושופעת אתרי תיירות

רשת רשת "אברהם הוסטלס" (Abraham Hostels) מתרחבת!

מתארחים בעמק יזרעאל - אתרים, מאכלים ונופים מתארחים בעמק יזרעאל - אתרים, מאכלים ונופים

חוף גרין - שמורת אירועים מפנקת על שפת הכינרת חוף גרין - שמורת אירועים מפנקת על שפת הכינרת

מושב אחיטוב מציע הפנינג חקלאות חווייתי בחג השבועות ! מושב אחיטוב מציע הפנינג חקלאות חווייתי בחג השבועות !

על סחלבים, תוכים וטבע בפארק האטרקציות, על סחלבים, תוכים וטבע בפארק האטרקציות, "אוטופיה"

גוש עציון - גוש עציון - "מסלול החיים הטובים"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

טיול בגיל שלא צריך תרמיל

מאת: חנה דרורי קשי
טיול בגיל שלא צריך תרמיל

נשים חזקות ועצמאיות באמצע החיים, יכולות להתפנק ולגלות את העוצמה וההשראה בטיול קסום ויוקרתי להודו הרוחנית.או שאוהבים את הודו או ששונאים אותה. כך ספרה לי מישהי שנוסעת כל כמה חודשים להודו כי היא מאוהבת בה מעל לראש.
אישית, מעולם לא קסמה לי המדינה הזאת. לא הבנתי מה יש לאנשים לחפש שם ונרתעתי מטיפוסי השרוואל והרסטות, שחוזרים משם עם עיניים מצועפות ומדברים על הצ'אקרות. נרתעתי מהלכלוך, מקבצני הרחוב, מהמצורעים מחוסרי האברים, מהילדים האומללים המבקשים כסף ומסרחון הביוב הזורם ברחובות.

כשפגשתי את טובה פרי הבנתי שיש הודו אחרת. כזו שאני אינני מכירה. הודו של פינוקים דה לאקס.

טובה פרי, עובדת סוציאלית במשך יותר מעשרים שנה, רוב הזמן בבתי אבות שנבנו על ידי משפחתה. כמי שמלווה שנים רבות את הגיל השלישי ובדרך כלל נחשפת לצדדים הפחות נעימים ויפים שמלווים את הגיל הזה, הרגישה טובה שעליה לעשות משהו משמעותי למען האישה. מטרתה הייתה לגרום לאושר, להשראה, לשחרור כל המעצורים ולחוויות אקזוטיות. במשך כמה שנים היא בונה תוכנית שתוציא את הנשים לשבועיים משגרת חייהן ותיתן להן חוויה שלא תשכח.

טובה מדברת על הודו האחרת, הודו היפה, הרוחנית, האקזוטית, המפנקת בתנאים הכי דה לאקס שיש בעולם המערבי.

למה דווקא נשים?
"נשים רבות חונכו על נתינה. לתת ולתת אבל לאחרים, לא לעצמן. לילדים, לבעל, למקום העבודה. הכל למען האחרים. אבל כשמדובר בעצמן, שם כבר אוזל הזמן והכח. אני חושבת שאישה צריכה לתת גם לעצמה, לטפח את עצמה גם למען עצמה, לפנק גם את עצמה ולהטעין מצברים כדי שתוסיף לתפקד היטב בכל המישורים ולחייך".

איך התחיל כל הרעיון?
"לפני כשמונה שנים טיילתי בהודו בטיול מאורגן לנשים בלבד. הייתה דינמיקה נהדרת והרבה צחוקים. אבל היו הרבה דברים שהרגשתי שיש לעשות אחרת. הרגשתי שחוסכים עלינו. למשל, ביום האחרון היינו צריכות לעזוב את חדרי המלון בבוקר והסתובבנו כל היום. הגענו לטיסה שהייתה בלילה, חסרות כל אנרגיה. לו היו משלמים עוד קצת, היינו יכולות לחזור לחדר, לנוח ולהתרענן קצת באמצע היום ולהרגיש מלאות אנרגיה.
אחרי כן נסעתי לבדי, ונסעתי גם עם חברה מספר פעמים. כל הנסיעות האלו עזרו לי לבנות ולגבש תוכנית שיש בה חוויה בלתי נשכחת ברמה גבוהה של חמישה כוכבים דה לאקס, עם הפתעות, פינוקים ואווירה משוחררת וקסומה."

למי מיועדים הטיולים האלו?
"לנשים שיודעות שמגיע להן. בניתי חבילה שהכל כלול בה. גם מסז'ים, גם מניקיור, גם חפיפה ופן ואפילו הכביסה מקופלת ומגוהצת. אני רוצה להראות את הודו האחרת. לא זו של טיפוסי השרוואלים והרסטות עם עיניים מצועפות הזרוקים בחופי גואה. אלא גואה הרוחנית והחוויתית ברמה הגבוהה ביותר. אני רוצה לנטרל דעות קדומות על הודו. אקח אותן למרכז קניות - אחד המפוארים והיוקרתיים ובלילה נחגוג במועדון של החברה הגבוהה בהודו."

מה עוד מיוחד בטיול הזה?
"יש בו הכל מהכל. אפילו באטלר על האוטובוס. הודי שחזותו אינה יפה אבל הוא מקסים. וההודים יודעים מה זה לתת שירות. זה ב-DNA שלהם. הוא אדיב ומלא רצון טוב. כל אחת תרגיש עטופה בפינוקים בתוך תרבות מדהימה. זה עולם אחר לגמרי ואחרי הרבה מחקרים, לדעתי זו הדרך הטובה ביותר לחוות אותו."

אני מבינה שאין זה טיול זול... ?!
"נכון. הטיול אינו זול, אבל אחרי שהתנסיתי בטיולים שעשיתי בעצמי, הפקתי את כל הלקחים שניתן להפיק ואני יכולה לומר שאין עוד טיול כזה. אני דואגת לכל דבר. לא לוקחת שום סיכון והטיסות הן רק באל-על. "

מהו הערך המוסף האישי שלך על פני מארגני טיולים אחרים?
"מניסיוני כעובדת סוציאלית, אני מוסיפה תוכן של דינמיקה קבוצתית. הכח של אחווה נשית נותן לקבוצה מימד נוסף ומשמעותי.
לחברה קראתי 'אתנה טורס' על שם האלה היוונית, היא אלת החוכמה והמלחמה במיתולוגיה היוונית.
היא מומחית באסטרטגיה וטקטיקות. אתנה עזרה ליוונים במלחמה כנגד טרויה. בהשראתה גם אני מתכננת בעזרת אסטרטגיה וטקטיקות, טיול חווייתי ומושלם."

הטיול להודו בחברת נשים אינו סתם עוד טיול. זהו טיול משמעותי מאוד. הוא טומן בחובו אפשרות לשחרור חסר מעצורים ומציאת תשובות בעזרת תרבות אחרת, הנחשבת אקזוטית, רוחנית וקסומה.

טיול שכזה מחזק את הזהות האישית כאישה וכישראלית ומעניק לנשים אלה עצמאות, עוצמה, השראה וביטחון עצמי אף שאלה נשים היכולות לתאר את חייהן כחיים של הגשמה עצמית. הטיול הזה מהווה עוד חוליה בשרשרת ההגשמה העצמית.

לפרטים : 055-6608058 או באמצעות אתר: www.athena-tours.co.il


(* צילומים : יח"צ)נוצר: 11/26/2012 8:28:00 AM
עודכן: 12/3/2012 7:42:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים